עו"ד צבי רודין (ז"ל)

1928-2013

נצר לראשוני חדרה. המשפחה הגיעה למושבה חדרה ב1912 והיו לסוחרים ולפרדסנים מצליחים, חברים בוועד המנהל של המושבה ומשימותיה הציבוריות.

עו"ד צבי רודין, התעתד להיות חקלאי ולהמשיך לפתח את הפרדס המשפחתי. לאחר סיום חוק לימודיו בביה"ס העממי של המושבה, למד בתיכון חקלאי פרדס חנה. הוא סיים בו את מחזור ט' בשנת 1947.

בתקופה זו, התגייס לא.צ.ל. והשתתף בפעילות של הפצת כרוזים ,קשר וסיוע בהעברת כספי שוד "רכבת הכסף" הבריטית, שהורדה מהמסילה בקרבת בנימינה.

בתום לימודיו, בהיותו במסגרת "שנת שרות" במשרד ההגנה בחדרה, בשיאה של תקופת ה"סזון", נחטף צבי על ידי אנשי ההגנה ,הוכה והושם במאסר במרתף בקיבוץ גבעת חיים. משם הועבר בעילום זהות  לקיבוץ גבים בנגב שהיה על סף מלחמת העצמאות ולקח חלק בחיי המשק ובהכנות למלחמה.

צבי השתתף בקרבות הדיפת המצרים ,בפינוי הלילי של הנשים והילדים מנגבה, בהגנה על צינור המים ובכיבוש באר שבע. במהלך פעילות, עלה רכבו על מוקש והוא סבל מפציעה קשה בגבו. מעולם לא חשב לתבוע פיצוי ממדינת ישראל על נכותו. לאחר החלמתו שוחרר מצ.ה.ל וחזר לחדרה.

צבי נרשם ללימודי משפטים וכלכלה , באוניברסיטה העברית בירושלים, במחזור הראשון שנפתח אחרי המלחמה. וקיבל את ההסמכה בשנת 1957.

לאחר השלמת ההתמחות, פתח משרד פרטי אותו פיתח וניהל במשך 50 שנה. בשנת 2012, קיבל תעודה לשבח על מפעלו מלשכת עורכי הדין.

במהלך שנות עבודתו המקצועית, שרת גם כיו"ר וועדת האתיקה של הלשכה בחיפה.

עבד בחריצות ובנאמנות עד יומו האחרון.

היה שותף עקבי למפעלים ציבוריים וחברתיים וביניהם: הקמת מכון הלב בבי"ח הלל יפה, שברישום העמותה שלה ובביסוסה היה מעורב תקופה ארוכה.

היה ממייסדי מוזיאון "החאן" לתולדות חדרה, ויועץ משפטי בהתנדבות, במשך למעלה מ-30 שנה.

הערך המשפחתי, היושר והחריצות של צבי הובילו אותו בפועלו מאז ומתמיד, ומהווים את הבסיס למשרד ומורשתו.